Strona główna NASZE KAMPANIE2 BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK
środa, 24 wrzesień 2014 09:13

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bezpieczny Przedszkolak to ten, który zna zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, zasady chodzenia po chodniku, to ktoś kto zna zasady zachowania się na skrzyżowaniu.

Akcja „Bezpieczny Przedszkolak” skierowana została do zamojskich przedszkoli w ramach przedsięwzięcia prewencyjnego. Głównym celem powyższego działania było promowanie bezpieczeństwa i uczenie dzieci właściwych zachowań w razie zagrożenia.

Zakres tematyczny prelekcji prowadzonych w zamojskich przedszkolach w ramach przedsięwzięcia prewencyjnego realizowanego pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak":

1. Poruszanie się po drodze

2. Przebywanie w pobliżu dróg i parkingów samochodowych

3. Znaki drogowe

4. Bezpieczeństwo podczas zabaw

5. Wycieczki i spacery

Wsparcia merytorycznego udzieliła nam Komenda Miejska Policji w Zamościu.

Inspiracją do tego typu akcji był widok w jednym z krajów Unii Europejskiej, gdzie grupy przedszkolaków ubrane w kamizelki odblaskowe spacerowały bezpiecznie po ulicach. To skłoniło nas do tego, aby wprowadzić podobny standard w naszym mieście.

Zorganizowana grupa dzieci wychodząc poza teren przedszkola, ubiera kamizelki dzięki którym dzieci stają się bardziej widoczne np. przy przechodzeniu przez ulicę czy przy zabawach na świeżym powietrzu.

 

Czytany 1067 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 wrzesień 2014 09:37
English French German Italian Portuguese Russian Spanish